כפר סבא דיגיטל

כפר סבא דיגיטל

בואו להתפתח אצלנו בקורס הדרכת הורים

להיות הורים זו עבודה קשה ויחד עם זאת מתגמלת ביותר. זו עבודה שאינה מסתיימת לעולם והיא מורכבת ומאתגרת מאין כמותה. חינוך צריך לשלב בתוכו את החיוב עם השלילה, את המחמאה עם הביקורת, ואת התקווה עם הגבול. הוא צריך לאפשר לילד להתפתח ולצמוח תוך כדי כיבוד אב ואם, כיבוד המסגרות והקהילה.

הורים רבים זקוקים ליד מכוונת, לכלים שיעזרו להם לצלוח את חינוך הילדים בצורה הטובה ביותר, והיום קורס הדרכת הורים פופולרי יותר מאי פעם. זו גם הסיבה שרבים פונים ללימודי הדרכת הורים כדי שיוכלו להעביר קורסים לקהילה הקרובה אליהם.

מדוע צריך קורס הדרכת הורים?

החיים המודרניים מציבים אתגרים רבים ומגוונים בפני הורים ומשפחות. החל מבעיות קשב, היפראקטיביות וילדים בעלי צרכים מיוחדים, דרך הורות יחידנית ומשפחות בהרכבים שונים וכלה בגירושין, זוגיות בפרק ב' ואפילו אתגרים זוגיים.

הסוגיות הללו, שרובן לא היו קיימות או שלא ניתנה להם תשומת לב מיוחדת עד לפני כמה שנים, נמצאות היום במרכז השיח הציבורי ויש לטפל בהן כדי שלא יפגעו בחיים המשפחתיים והאישיים של בני המשפחה.

מה לומדים במסגרת הקורס להדרכת הורים?

בקורס לימודי הדרכת הורים מקבלים כלים שאיתם ניתן בשלב מאוחר יותר להנחות ייעוץ משפחתי ולהדריך הורים באופן פרטי או בקבוצות. במסגרת הקורס יילמדו תאוריות פסיכולוגיות שונות דרכן ייבחנו אתגרי ההורות המודרנית.

כמו כן יילמדו כלים שבאמצעותם ניתן יהיה להדריך הורים כיצד להתמודד עם מצבים שונים כגון יחסי אחים, גירושין, פרידה, מוות וזוגיות בפרק ב', גמילה בגיל הרך, חרדות, קשיים ודיכאון אצל ילדים, גיל ההתבגרות, הצבת גבולות, בניה ובעיות בדימוי העצמי של הילד, בעיות השמנה, הפרעות קשב והיפראקטיביות ועוד.

מטרת הקורס היא לאפשר לתלמידים ליצור לעצמם ארגז כלים נוסף באמצעותו יוכלו להדריך הורים ומשפחות במצבים שגרתיים ובלתי צפויים שונים.

למי מתאים קורס הדרכת הורים?

כאמור, מטרת בקורס לתת לתלמידים כלים, שיטות וטכניקות לטיפול ולהדרכה בהורים ומשפחות מסוגים שונים. בהתאם לכך הקורס מתאים למאמנים, למטפלים אישיים, זוגיים ומשפחתיים, ליועצי ולאנשי חינוך אשר מעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שלהם גם לתחום של הדרכת הורים.

יחד עם זאת, לימודי הדרכת הורים אינו מיועד אך ורק לאנשי מקצוע. הוא מתאים גם להורים אשר מעוניינים לבחון, לשנות ולשפר את דרך ההורות שלהם. הקורס מתאים להורים אשר מרגישים צורך ללמוד, לפתח ולהעשיר את ההורות שלהם, להורים אשר נמצאים בצומת דרכים בהתמודדות עם הילדים, להורים אשר חווים קשיים ורוצים לקבל כלים חדשים ולכל משפחה שרוצה בכך.

הצורך להיות "הורים מושלמים" עומד מול עיניהם של כל זוג הורים טרי או ותיק. הרצון להשתפר, ללמוד, להתפתח ולצמוח מקשיים הוא טבעי ואנושי, וזה מה שהופך את הלימודים הללו לפופולריים אך בעיקר מומלצים וחשובים לכל משפחה באשר היא.

Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

Scroll to Top
כפר סבא דיגיטל